ANSAMBLIS AMERIKOS VIRTUOZAI:
Emmanuel Borowsky (smuikas), Cecylia Barczyk ir Frances Borowsky (violončelės),
Elizabeth Borowsky (fortepijonas), Charles Borowsky (balsas ir lūpinė armonikėlė).
Dalyvauja Borisas Traubas (smuikas, Lietuva).
PROGRAMOJE:
Ansamblio narių kūriniai:
Elizabeth Borowsky. Trio Nr.2
In Memoriam: Deportacijos, Tremtis, Prisikėlimas.
Suita „Muzika iš viso pasaulio“
Balys Dvarionas. Prie ežerėlio.
Sulkhan Tsintsadze. Dvi pjesės.
Lietuvos žydų genocido dienai paminėti:
Ernest Bloch. Prayer (Malda).
John Williams. Tema iš muzikos kinofilmui „Šindlerio sąrašas“.
Giedrius Kuprevičius. Pirmas Maldos Šokis iš kamerinės simfonijos „Dovydo žvaigždė“, Premjera.
Georg Gershwin. “I’ve Got Rhythm”
Muzika yra geriausias tiltas, jungiantis viso pasaulio žmones.
Tai yra ansamblio „Amerikos virtuozai" moto, kuriuo jis seka nuo pat savo veiklos pradžios.
Ansamblis bendravo su įvairiausių pažiūrų žmonėmis. Tais laikais, kai JAV piliečiams ten buvo rekomenduojama nevykti, jie sėkmingai gastroliavo ir vedė disputus Kuboje, Vietname, Kinijoje.
Laikraštis TOWERLIGHT rašė: "Borowsky" šeimos kvartetas, kurį tarptautiniu mastu vadina "Amerikos virtuozai", kuria gyvą muziką, inspiruotą jų darnios, mylinčios šeimos santykiais, taip pat jų gilios aistros melodijoms, harmonijoms ir įvairiausiomis pasaulio spalvomis".
Tėvai Cecylia (violončelė), Charles ir jų vaikai Frances (violončelė), Elizabeth (fortepijonas) ir Emmanuel (smuikas) rodo savo filosofiją, kad kiekvienas žmogus gimsta su neįtikėtiniu potencialu, kuris gali atsiskleisti ugdant teigiamą gyvenimo patirtį. Šeima nuosekliai įrodo, kad muzika gali paskatinti mąstymą, jausmą ir kūrybiškumą ir gali tapti tikru žmogiškų santykių katalizatoriumi
„Sunku rasti labiau muzikalią šeimą, nei Borowsky“ rašė laikraštis TOWERLIGHT. Jie koncertavo nesuskaičiuojamose šalyse.
Daugiau nei 80 pasaulio šalių visų amžiaus ir skirtingų kultūros sričių žmonės džiaugėsi šeimos muzikavimu, originaliais šiuolaikiniais kūriniais ir jautria legendinių kompozitorių muzikos interpretacija. Tai išryškėja įdomių gyvų ir įrašytų koncertų bei muzikos mokymo seminarų metu. "Borowskių" koncertai ir meistriškumo kursai yra pažymėti solo ir kamerinės muzikos kombinacija, kuri atvirai išreiškia kiekvieno šeimos nario asmenybę ir gyvenimo patirtį bei įkvepia klausytojus ir dalyvius.
Tianjinas TIMES, KINIJA: Borowsky šeima yra pavyzdinis šeimos modelis.
Šeimos nariai studijavo Jale universitete, Peabody konservatorijoje, Indianos universitete, Merilendo universitete, Towsono universitete, Maskvos Pioto Čaikovskio konservatorijoje (Rusija), Trinity muzikos koledže (Londonas), Islandijos menų akademijoje (Islandija) , Chopino muzikos akademijoje (Varšuva), Liublino katalikų universitete (Lenkija) ir Folkvango menų universitete (Vokietija).
Amerikos virtuozų istorija prasidėjo tuomet, kai garsi violončelininkė Cecylia ir garsus daktaras socialologas Charles davė savo vaikams instrumentus, skatindami juos susiburti ir muzikuoti ansamblyje.
„Amerikos virtuozų“ nariai nuo 1993 m. kuria bendruomeniškumo jausmą per muziką. Kasmet jie groja per 50 koncertų visame pasaulyje. Jie dažnai rengia meistriškumo kursus ir kitus interaktyvius seminarus. Borowskių diskografijoje - septyni kompaktiniai diskai ir du DVD, šiuolaikinių kompozitorių muzika ir jų originalios kompozicijos.