Mariaus Kavolio grafikos darbų paroda „RUDENS SOLO”

„RUDENS SOLO”

Mariaus Kavolio grafikos darbų paroda

2016 11 04 – 2016 11 30

Muzikos galerija, Gedimino pr. 37,

superman-v-s-hulk     candy-snail     bon-pari

 

 

 

 

 

Pranešimas žiniasklaidai, 2016-10-17, Vilnius

BAKU CENTRE – PASAULYJE IŠGARSĖJUSIO LIETUVIŲ DAILININKO PARODA

Spalio 20 d. uždaro vakaro metu Baku miesto centre esančiame Šiuolaikinio meno centre bus atidaryta jaunojo lietuvių menininko Mariaus Kavolio paroda „SOLO“. Parodą iškilmingai atidarys Lietuvos Respublikos ambasadorius Azerbaidžane Valdas Lastauskas.

Marius Kavolis – tapytojas iš Palangos – savo sėkmės istoriją pradėjo dar 2014 m., kuomet buvo pastebėtas vienos prestižinės užsienio komercinės galerijos. Jo darbas buvo įtrauktas į šios galerijos kolekciją, o vėliau tais pačiais metais – atidaryta pirmoji personalinė tapytojo paroda. Po pirmosios personalinės parodos pasisekimo, dailininkas sulaukia kvietimų iš užsienio šiuolaikinio meno mugių organizatorių. Dailininkas pristato savo darbus Italijoje, Rusijoje, Jungtiniuose Arabų Emiratuose, dalyvauja vienoje svarbiausių šiuolaikinio meno mugių Baltijos šalyse „ArtVilnius’15“. 2015 m. rudenį Londone vykusiame labdaros aukcione, skirtame paminėti 25-tąsias Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metines, M.Kavolio tapybos darbas „Green Line“ tapo vakaro rekordininku pasiūlytos kainos atžvilgiu ir gavo aukščiausius įvertinimus. Šių metų spalio 7 d., dalyvaujant Lietuvos Respublikos ambasadai Rusijos Federacijoje, M.Kavolio darbai pirmą kartą eksponuojami ne galerinėje, bet muziejinėje aplinkoje – 120 metus skaičiuojančiame Žemutinio Naugardo valstybiniame muziejuje.

Jaunojo tapytojo darbai – tai užbūriančios, didelių formatų ir ekspresyvių spalvų abstrakcijos.

Parodą bus galima aplankyti spalio 20-26 d. Šiuolaikinio meno centre (“Muasir Incesenet Merkezi”, 15 Qulle, Baku). Lankymo valandos: 11.00 – 19.00 (pirmadienis – nedarbo diena).

Parodos organizatoriai: Lietuvos Respublikos ambasada Azerbaidžane, Muasir Incesenet Merkazi.

marius-kavolis

Marius Kavolis (gim. 1987) – lietuvių šiuolaikinės tapybos dailininkas.

M. Kavolis tapybos meno mokėsi Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos dailės skyriuje, tačiau į tapybą jaunasis menininkas įninka baigęs studijas, įkvėptas tokių menininkų kaip

Jackson Pollock, Albert Oehlen ir Sam Francis. Kolorito atžvilgiu įtaką padarė Jean Michel Basquiat, tapybos technikos – Gerhard Richter.

Pamažu jaunojo menininko darbais susidomi meno kritikai ir gerbėjai iš užsienio, o 2014 m. tapytojo darbai įtraukiami į vienos prestižiškiausių ir žinomiausių šiuolaikinių komercinio meno galerijos „Saatchi“ kolekciją.

Jaunojo dailininko kūryba – tai ekspresyvi, užbūrianti abstrakcija, fiksuojanti, pasak M.Kavoliaus, akimirkos energiją ir gerą nuotaiką. Pats autorius įvardija savo paveikslus, kaip „brangi interjero detalė, turinti išliekamąją vertę“.

Augant susidomėjimui menininko darbais, subręsta personalinės parodos pagrindas. 2014 m. metų pabaigoje M.Kavolis pristato pirmąją savo individualią parodą „12 ½“. Paroda „12 ½“ – tai 13 menininko darbų, kurie geriausiai reprezentuoja jaunojo tapytojo ekspresiją ir savitumą, taip pat pažymi savarankiško kūrybinio kelio pradžią.

Po pirmosios personalinės parodos pasisekimo, dailininkas sulaukia kvietimų iš užsienio šiuolaikinio meno mugių organizatorių. Dailininkas dalyvauja prestižinėje šiuolaikinio meno mugėje „Affordable Art Fair“ Milane, tarptautinėje menų mugėje „Cosmoscow“, laimi galimybę surengti personalinę parodą menų festivalyje „Open Sea“, pristato savo darbą viename svarbiausių šiuolaikinio meno mugių Baltijos šalyse „ArtVilnius’15“, surengia personalinę parodą Maskvoje. Kūrybinį pagreitį lydi drąsa ir ekspermentai su spalvomis ir technika, jaunasis dailininkas „išlenda“ iš standartinių 150×100 rėmų, kuria darbų serijas. 2015 m. rudenį Londone vykusiame labdaros aukcione, skirtame paminėti 25-tąsias Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metines, M.Kavolio tapybos darbas „Green Line“ tapo vakaro rekordininku pasiūlytos kainos atžvilgiu ir gavo aukščiausius įvertinimus.

Žinia apie jaunąjį talentą pasiekia ir artimuosius rytus – atsiradus klientams iš Jungtinių Arabų Emiratų, sukuriame speciali serija „The Middle East“. Šiuo metu ši darbų serija eksponuojama ir dalyvauja menų mugėse Dubajuje.