Grafikės Jūratės R. paroda “SUKNELĖ SU FANTAZIJA”

“SUKNELĖ SU FANTAZIJA”

Grafikės Jūratės Rekevičiūtės  paroda

2016.12.01 – 2017.01.05

Muzikos galerija, Gedimino pr. 37, Vilnius

a3suknele

jurate-rSu suknele galima virsti angelu, žavia zuikute, kate, karaliene ar tiesiog XXI amžiaus moterimi. Grafikė Jūratė Rekevičiūtė suknelėms sukuria vaidmenis ir juos įamžina savo unikaliuose atspauduose, kurie keliauja po pasaulį. Dalis J.Rekevičiūtės kolekcijos suknelių neseniai parkeliavo iš parodos Danijoje.

Menininkės paroda Muzikos galerijoje pavadinta „Suknelė su fantazija”. „Visos mano parodos suknelės skirtingoje aplinkoje visai kitaip žiūrisi – jos šoka, žaidžia, išlaisvina fantaziją… Be to, mano sukurtos suknelės-atspaudai, kaip ir kiekvienos moters suknelės, turi savo istorijas ir aš jas pasakoju”, – apie savo kūrinius pasakoja menininkė.

„Jūratė geba atspėti būsimas tendencijas, sekti mada ir skolintis „nesiskolindama“ bei sintetinti naujos kokybės meną, meistriškai jungdama tradiciją ir naujadarus, grafikės kūrybą vertina meno kritikas Ignas Kazakevičius. Jūratė Rekevičiūtė – multifunkcinė menininkė. Išsilavinimas – grafikė, tačiau tradicinės nespalvotos grafikos formos jai svetimos. Autorę galima vadinti atspaudo meistre, nes jai pačiai yra labai svarbus spausdinimo procesas, spaudo kartojimas-pasikartojimas, begalybės gylis ir tuštuma. Pastaruoju metu eksponuotose parodose autorė pristatė visiškai naujai jos išrastą atspaudo nuo suknelės techniką.”

„Kiekvienas Jūratės darbas – tarsi ardomojo pobūdžio: jis griauna kokią nors įsisenėjusią tvarką, priešinasi įsigalėjusiai vertybių sistemai, tradicinėms pažiūroms, stereotipams, bet kartu ir siūlo alternatyvą”, – originalia, pačios menininkės sugalvota grafikos technika sukurtus darbus vertina meno kritikė Iveta Astrauskaitė.