Paroda „AŠ KLAUSAUSI MUZIKOS”

 „AŠ KLAUSAUSI MUZIKOS”

K. Norvilaitės grafikos darbų paroda

2016 09 16 – 2016 10 16

Muzikos galerija, Gedimino pr. 37, Vilnius

2016-plakatas-muzikos-galerija k_norvilaite_stiprus-balsas_2015k-norvilaite-a-boy-waiting-for-ispiration-2015_orig

  „Muzikos aš nebijau, aš ją tiesiog labai myliu. Klasikinės muzikos garsas mane labai veikia.

Muzika „persekioja” mane nuo ryto iki vakaro, nes vyras ir dukra skambina, niuniuoja, dainuoja. Tas gyvas garsas mano vaizduotėje kuria paveikslus.

Jei aplanko nuovargis ir rupesčiai, suskambus muzikai vėl viskas įgauna spalvas, šešėlius,

istorijas, emocijas. Ši paroda tai nedidelė dalis mano vaizdinių ką galėjau ir suspėjau perkelti į drobę”, – pasakoja menininkė K. Norvilaitė.

K. Norvilaitė darbuose dominuoja ryškios, dekoratyvios spalvos ir jų kontrastai: raudona, balta, juoda, išraiškingas juodas linijinis raižinys. Šiuose grafikos darbuose spalvų intensyvumas organiškai dera su minimalistine estetika.

k_norvilaiteKristina Norvilaitė – Lietuvos dailininkų sąjungos narė. Grafikė baigė bakalauro ir magistro studijas Vilniaus dailės akademijoje. Surengė virš 30 personalinių parodų, o dalyvavimų grupinėse parodose Lietuvoje ir užsienyje (JAV, Izraelis, Belgija, Danija, Švedija, Prancūzija, Didžioji Britanija, Olandija, Rusija, Ukraina, Austrija, Vokietija, Italija, Ispanija, Norvegija, Suomija ir kt.), jau būta virš šimto.

2010 m. dailininkė buvo apdovanota iš karto dviem garbingomis stipendijomis – Lietuvos Respublikos Kūrėjo stipendija ir Vilniaus miesto mero Jaunųjų menininkų stipendija. Parodoje „Estampas’06“ Kristinos Norvilaitės darbai buvo įvertinti diplomu, o parodoje „Estampas’09“ – diplomu už „Plastinės kalbos grynumą“. Menininkė taip pat yra žinoma kaip knygų dailininkė (išleista virš 80 knygų), parodų kuratorė ir meno akcijų autorė. Nuo 2000 m. veda grafikos edukacinius užsiėmimus, o nuo 2009 m. šiuos užsiėmimus taipogi rengia Santariškių vaikų ligoninėje. Kristinos Norvilaitės iliustruota Vytauto V. Landsbergio knyga „Varlė bunkeryje” Tarptautinės vaikų literatūros asociacijos (IBBY) pripažinta 2010 metų meniškiausiai iliustruota knyga. 2011 m. įkūrė galeriją „Kristina Norvilaitė”, kurioje kuria ir eksponuoja savo darbus, rengia poezijos vakarus, koncertus. 2013-2016 metais ši galerija buvo pristatyta meno mugėje „ArtVilnius“. 2015 m. debiutavo kaip scenografė Lietuvos Nacionaliniame dramos teatre.

K. Norvilaitės darbų yra įsigyję Lietuvos ir Italijos muziejai, bei privatūs kolekcininkai iš JAV, Australijos, Japonijos, Danijos, Švedijos, Prancūzijos, D. Britanijos, Italijos, Olandijos, Rusijos, Ukrainos, Austrijos, Vokietijos, Italijos, Ispanijos, Norvegijos, Suomijos, Belgijos, Kinijos, Pietų Korėjos, Čekijos, Filipinų ir kt.

Daugiau apie menininkę:

www.kristinanorvilaite.com

www.galerija-norvilaite.lt